• Export Gateway to Africa
  • 31 Ekim-2 Kasım 2024
Kalan Süre

Haberler

Afrika’da Ticaret Yeniden Şekilleniyor

Türkiye'nin, özellikle son aylarda uyguladığı başarılı sağlık politikaları, sanayisinin her koşulda üretime devam etmesi ve nakliye sorunları yaşamaması, 54 Afrika ülkesinin ticaret ivmesini Türkiye'ye çevirdi. Yılda 1.5 trilyon dolar ithalat gerçekleştiren tüm Afrika pazarının taleplerini karşılamak için CNR Holding tarafından düzenlenen Export Gateway to Africa, pandemi sonrası Afrika için uluslararası seviyede organize ediliyor ve ilk olma özelliğini de taşıyor.
 
 
 
Export Gateway to Africa Fuarı'nda, Türkiye'nin lokomotif sektörleri Afrika'nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya gelecek.
 
Ürün Grupları:
▪ Ev Tekstili & Mobilya
▪ Tekstil & Hazır Giyim & Ayakkabı
▪ Gıda & İçecek
▪ Gıda İşleme Makineleri & Ambalaj
▪ Makine & Makine Ekipmanları
▪ Tarım & Tarım Makineleri
▪ İnşaat ve Yapı Malzemeleri
▪ Mermer & Seramik
▪ Elektrik & Enerji
▪ Sağlık & Ağız ve Diş Sağlığı & Medikal Ekipmanlar
▪ Kozmetik & Kişisel Bakım Ürünleri
▪ Hijyen & Temizlik Ürünleri
▪ Mutfak ve Banyo Ekipmanları
▪ Turizm & Otel Ekipmanları
▪ Lojistik & Dış Ticaret
▪ Eğitim & Kırtasiye
 
CNR Holding, Export Gateway to Africa Fuarı ile Afrika kıtasına yıllık 24 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye'nin bu oranını ilk etapta 50 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Fuar, Türk üreticileri, sadece Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya getirerek Türk firmaları için dünyanın en büyük ticaret potansiyelini taşıyan Afrika'ya yeni ve etkin bir ihracat kapısı açmayı planlıyor.
 
Export Gateway to Africa Fuarı'nda, Türkiye'nin lokomotif sektörleri Afrika'nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya gelecek.
IABA