• Export Gateway to Africa
  • 31 Ekim-2 Kasım 2024
Kalan Süre

Haberler

Ekonomilerin kurtuluşu Afrika pazarı olacak

Dünya Sağlık Örgütü, global ekonomiyi, sağlık sektörünü ve ticareti durma noktasına getiren Covid-19 salgınının, haziran ayının ortalarında kontrol altına alınacağını öngörüyor. Dünyadaki hemen her devlet, salgınının sebep olduğu zararları telafi etmek ve ekonomilerini düzene sokmak için yeni ticaret kapıları aramaya çoktan başladı bile. Hem salgından en az etkilenen kıta olması, hem genç nüfus ortalamasının diğer anakaralara göre çok düşük olması, hem de ticaret pazarının 2050 yılında 6 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması beklenen Afrika, neredeyse tüm dünya ülkelerinin hedefinde yer alıyor. 
 
 
Türk fuarcılık sektörünün global firması CNR Holding’in Afrika Pazarını keşfetmesi ise Covid 19 salgınından çok öncesine dayanıyor. Türk ekonomisinin, Afrika Pazarından alacağı payı artırmak için, bir yıldır hummalı bir şekilde hazırlık yapan CNR,  Export Gateway to Africa Fuarı’nı hayata geçirecek.  Global ticaretin merkezi İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa Fuarı, mobilya, ev tekstili, ayakkabı, seramik, mutfak, banyo, turizm, otel, gıda, tarım, değirmen, sağlık, kimya ve temizlik, yapı, mermer, enerji, çevre teknolojileri gibi ihracatın lokomotif sektörlerine çok önemli ihracat fırsatı sunacak. 
 
Export Gateway to Africa Fuarı, sadece Afrika kıtası için organize edilecek. Fuarda katılımcı olacak tüm firmalar için 54 Afrika ülkesinden alıcılar gelecek. Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarının yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacısı, toplamda 1.5 trilyon dolar ithalat yapan tüm Afrika pazarını, Türk ihracatçıları ile buluşturarak geleceğin en büyük pazarını oluşturacak.
 
CNR Holding, Export Gateway to Africa Fuarı ile toplamda 24 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştığımız Afrika’ya ihracatımızı, ilk etapta ikiye katlayarak 50 milyar dolar seviyesine ulaştırmayı planlıyor. Fuar, Türkiye ekonomisi için dünyanın en yeni ve en büyük potansiyelini taşıyan Afrika’ya yeni ve etkin bir ihracat kapısı açacak. 
 
Siz de, halen büyük ölçüde ithalata bağımlı olan Afrika pazarından gelecek alım heyetleri ile iş ilişkileri kurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
IABA